bing arama motoru ads

Bing’i kim kullanıyor?

Google’ın tıklama, gösterim ve dönüşümlerde Google’ın genellikle Bing üzerinden kazandığını saptandı. Google veya Bing’in (veya her ikisinin) reklam için kullanılıp kullanılmayacağına karar vermek, bütçenize, kitlenize ve tanıtmak istediğiniz ürünlere ve hizmetlere bağlıdır.

Google’ın, ana arama motoru olarak kullandığı 1,17 milyarlık bir kullanıcı olduğu ve arama motoru ve dijital reklamcılık dünyasına hükmettiği bildirildiğinden, çoğu Google’ı kullanmaya eğilimlidir. Ancak, veriler ABD’de bilgisayar aramalarının yaklaşık üçte birinin Bing’le yapıldığını ve dünya çapında yaklaşık 524 milyon farklı arama olduğunu gösteriyor.

Dolayısıyla, pazarlama çabalarınızı ve reklam harcamalarınızı Bing’e doğru bir şekilde dağıtıp dağıtmayacağınıza karar verirseniz, önce kendinize, ne elde etmeye çalıştığınızı ve daha da önemlisi, Bing’i kimlerin kullandığını sorun.

BİNG’İ NEREDE KULLANIYORLAR?

Daha fazla teknoloji meraklısı, doğrudan Google’a geçse de, birçok Bing kullanıcısı, arama motorları olarak bunu seçiyorlar çünkü cihazlarındaki varsayılan değer ve performanslarından memnunlar. Bazıları evde kişisel bilgisayarlarında kullanırlar ve birçoğu, Microsoft ürünlerini ofislerinde varsayılan olan daha büyük kurumsal ortamlarda çalışır. Bing, Microsoft cihazların yanı sıra Cortana ve Microsoft Edge’e güç sağlayan varsayılan platformdur. Amazon Kindle ve Apple’ın Siri ve Spotlight Search için yaptığı web sonuçları gibi Microsoft dışındaki diğer cihazlar da arama sonuçları için Google üzerinden Bing’i kullanıyor.

BİNG KİM KULLANIYOR?

Araştırmalar, Bing’deki tipik kullanıcının genellikle 35 yaşın üzerinde olduğunu, en yaygın olarak 55 ve 64 yaşları arasında ve çoğunun ebeveynin olduğunu ortaya koymuştur. Bing Ads(reklam) kitlesinin üçte birinin 100.000 ABD Doları veya daha fazla hane geliri vardır.
Google’dan daha az kullanıcı olmasına rağmen, arama yaparken daha fazla harcanabilir gelir ve daha yüksek satın alma güçleri vardır. Ayrıca, Bing kullanıcıları genellikle daha az teknoloji meraklı olduklarından, ücretli arama ağı reklamı ile organik arama sonucu arasında pek ayrım yapmazlar. Bu da, görünen reklamlarınızı tıklama eğilimli olduğunu gösterir.

BİNG ARACILIĞIYLA ONLARA NASIL ULAŞABİLİRİZ?

Bing’in reklam ürünleri Google gibi. Tıklama başına ödeme arama reklamları, görüntüleme, alışveriş ve yeniden hedefleme sunuyorlar; reklam uzantıları gibi ek özelliklerle. Google, video ve uygulama reklamları gibi daha fazla reklam ürünü sunarken, Bing’in Google’ın sahip olmadığı bazı özellikleri vardır. Bing, ücretli arama ağı reklamları için demografik hedefleme sunarken, Google yalnızca görüntülü reklamlar aracılığıyla izin verir. Tıklama başına bir tıklama başına ödeme reklamınız olabilir, ancak yaş aralığı, cinsiyet ve konum gibi demografik özellikler için teklifleri düzenleyebilirsiniz. Ayrıca, Bing genellikle, Google’dan daha düşük bir tıklama başına maliyete sahiptir. Böylece, bütçenizi en iyi şekilde kullanabilirsiniz.

BİNG KULLANMALI MIYIM?

Dijital pazarlama dünyasındaki pek çok şeyde olduğu gibi, işiniz için yapmanız gerekenler için siyah beyaz, doğru ya da yanlış cevap yoktur. Ücretli arama reklamcılığı, web sitenize trafik çekmenin ve potansiyel müşterileri artırmanın en iyi yollarından biridir. Bütçe ve zamanınız varsa, olabildiğince çok sayıda kanal kullanmak yararlıdır.
Birçok şirket, Google’ı en popüler arama motoru olarak seçmeyi tercih etse de (bu kesinlikle kötü bir şey değil) Bing’in göz ardı edilmemesi gerektiğini düşünüyoruz. Hedef kitlenizin daha yaşlı, daha yüksek gelirli, muhtemelen daha az teknoloji kullanan internet kullanıcılarına düşmesi durumunda, Bing’e reklam vermek için onlara reklam vermenizi öneririz. Ayrıca, Google’ın sunmadığı ücretli arama reklamları için Bing’in demografik hedeflemesinden yararlanmak istiyorsanız, sizin için iyi bir seçim olabilir.

Çevrimiçi reklamcılıkla en iyi sonuçları elde etmek için, dijital platformda her platform için en iyi uygulamaları bilen bir uzmanla çalışarak en iyi sonuçları elde edersiniz. Arama motoru pazarlaması ve Webkonsept‘in sunduğu diğer dijital pazarlama hizmetleri hakkında daha fazla bilgi edinmek için bugün bize ulaşın!

Similar Posts