blog resim

Web Sitenizden Daha Fazlasını Almak İçin Yapabileceğiniz 3 Şey

Bir web sitesi, web sitenizi güncel tutmak için sürekli bakım için güzel bir site oluşturmak için ortaya konan zaman ve kaynaklardan büyük bir taahhüttür. Ancak herkesin her gün siteden biraz daha fazla ilgi çekmek istediği anlaşılıyor. Web sitenizden daha fazlasını elde etmek için şu anda yapabileceğiniz 3 şey var.

1. Blog

Şu andan itibaren, “blogging, web siteniz için yapabileceğiniz en iyi şeydir.” Dediğimden eminim. Demek istediğim için üzgünüm, ama dürüstçe yapabileceğiniz en iyi şey. Google her zaman yeni içerik için sitenizi (ve web’deki milyonlarca başka siteyi) tarar. Siteye sık sık bloglar biçiminde içerik eklerseniz, Google taramak için daha fazla zamana sahip olur ve bu nedenle size daha fazla yer verir.

* Bloglama ayrıca endüstri haberlerini takip etmenize (bloglarınız için araştırma yaparak), ilişkilerinizi güçlendirmenize de olanak tanır. Müşterileriniz sizi bir endüstri lideri olarak konumlandırır.
* Sıralamalar düzinelerce faktörden oluşur. Fakat sitenize bol içerik girmek en büyük detaylardan biridir.

2. İletişim Formlarına Zamanında Cevap Verin

Bir müşteri (veya potansiyel müşteri) web sitenizdeki bir iletişim formu aracılığıyla sizinle iletişim kuruyorsa, genellikle zaman duyarlı bir soru veya istekleri olacaktır. Bu iletişim formu başvurularına ne kadar hızlı cevap verirseniz, o kadar fazla desteklenirler. Aynı gün cevap verirken ideal olan Bizde 24 saat yanıt süresi var (hafta sonları hariç).

3. Blogunuzdaki Yorumları Okuyun Ve Yanıtlayın

Evet, blogunuza yorum yapmak (spam olmadıklarını varsayarak) okuyuculara yardımcı olur. Okuyucularınıza sadece SEO amaçlı içerik yayınlamadığını gösterir. Ayrıca, yorumlara yanıt vermek, belirli sayfada görünen uzun kuyruklu anahtar kelimelerin sayısını da artıracaktır. Bu yine blog okuyucularınız / müşterilerinizle ilişkiler kuracaktır. Okumak ve yorumları yanıtlamak için zaman ayırmak uzun vadede size yardımcı olacaktır.

Bonus! 4. Google Benim İşletmem Girişinizi Sahiplenin

Google Benim İşletmem girişinizin sahiplenilmesinin birçok yararı vardır – öncelikle ve en önemlisi, işletmenizin web’de daha görünür hale gelmesine yardımcı olur. Benim işletmem girişini talep ettikten sonra, işletmenizin Google’da gösterildiği zaman gösterilen içeriği kontrol edebilirsiniz. Buna logo, çalışma saatleri, yer ve doğru web adresi dahildir.

Similar Posts